Přeskočit na obsah
Typické vlastnosti masivního dřeva

Typické vlastnosti masivního dřeva

Masivní dřevo je nezbytné jak pro konstrukci našeho nábytku, tak pro základní hodnoty naší společnosti. Proč? Protože pochází přímo z přírody, která je nám velmi blízká.

Masivní dřevo je přírodní produkt a má své charakteristické znaky. Např. zarostlé suky, svalovitost, zrcátka, vlasové trhliny a odstínové nuance. Tyto zcela přírodní „vady na kráse“ nemohou být uznány, jako důvod k reklamaci. Naopak to podtrhuje jedinečný charakter nábytku a každý kus je tak originál. V principu je to stejné, jako otisk prstu, nikdy nenajdete dva totožné.

Je to dáno různými faktory, které mají na stavbu a vlastnosti dřeva vliv – počasí, podnebí, nadmořská výška, složení půdy a růst stromu.

Masivní dřevo je trvanlivý a nadčasový materiál, který postupem času získává na hodnotě. Snadno se udržuje a opravuje.

Velkým plusem je vysoká odolnost vůči tlaku i tahu, proto masiv (smrkové dřevo) používáme u sedacích souprav na nosné části, které jsou nejvíce namáhány. Konstrukce tak vydrží v původním stavu mnoho let.

Na područky u dřevěných sedaček, stolky a židle používáme dále bukové dřevo, které moříme do 12 barevných odstínů. Stolky navíc ještě nabízíme i v dubovém dřevě.

Nábytek z masivu, jakožto „živý“ materiál, přizpůsobuje svoji vlhkost okolnímu prostředí, které je proměnné a podle toho mění svůj objem, rozměr a tvar, což je jeho typická vlastnost. Optimální teplota pro váš nábytek i pro vaše zdraví je 19 – 21 °C a vlhkost mezi 45 – 55 %.

Stárnutím nábytku se mění barevný odstín dřeva. Rozsah a rychlost závisí na množství přímého slunečního záření.  

Kvůli těmto probíhajícím přírodním procesům, nemůže být firma JECH, s.r.o. zodpovědná za přirozeně se vyskytující změny, kterými dřevo ve vašem nábytku prochází.

Upozornění:

Zabraňte prosím kontaktu nábytku s chemikáliemi, alkoholem, vodou a jinými abrazivními, či agresivními látkami. Pokud dojde k polití povrchu, minimalizujte škodu co nejrychleji otřením povrchu vlhkým hadříkem a povrch vysušte.

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.