Přeskočit na obsah
Vybíráte rohovou sedací soupravu? Ukážeme vám ty nejlepší

Vybíráte rohovou sedací soupravu? Ukážeme vám ty nejlepší

Nákup rohové sedací soupravy je skvělým krokem k ušetření prostoru a vytvoření útulného domova.

Využití rohů bývá trochu komplikované. Pokud nechcete přijít o tento kousek pokoje, je vždy dobré vybírat nábytek navržený přímo k postavení do rohu. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Na prvním místě by pro vás měl být pocit, který ve vás sedací souprava vyvolává. Každému vyhovuje něco jiného a věřte, že při troše vynaloženého času nakonec najdete ideální kousek nábytku i pro vás. Rohové sedací soupravy se vyrábějí ve všech designech, jaké si jen dovedete představit.

V poslední době se však výrobci přiklánějí především k čistým liniím návrhů, praktičnosti a inspiraci skandinávským stylem. Takový nábytek se dá vtělit téměř do každé domácnosti či kanceláře a přizpůsobit se okolnímu interiéru.

Jediné správné využití rohu místnosti

S rohem místnosti můžete udělat jen tři věci. Zaprvé ho nechat prázdný a připravit se tak o mnohdy cenné místo. Spousta lidí se pak snaží tento prostor vyplnit například květinou, stojací lampou nebo košíkem na noviny. Podle nás je ovšem nejsprávnější varianta třetí - využít jeden z rohů obývacího pokoje jako prostor pro rohovou sedací soupravu.

Vyplatí se vám, když si pečlivě rozmyslíte, který roh bude pro její postavení nejvhodnější. Přeci jenom sedací souprava značně ovlivní vzhled celého pokoje, rozestavění ostatního nábytku a především umístění televize. Zkontrolujte si, zda vám přímo na televizní obrazovku nebudu svítit sluníčko a vyhněte se pokládání sedačky pod zkosený strop.

3 tipy na rohové sedací soupravy

My jsme pro vás vybrali tři sedací soupravy od společnosti JECH. Všechny splňují vysoký standard kvality v kombinaci s pohodlím a příjemným designem. Málokdo však ví, že tato společnost nabízí u každého modelu sedacích souprav nepřeberné množství individuálních úprav.

Podívejte se na příklady toho, co je možné při výrobě vaší sedačky ovlivnit:

  • dispozici sedací soupravy - můžete si vybrat rohovou sedačku pro čtyři, ale např. i pro šest osob
  • možnost vytvoření úložného prostoru
  • možnost úpravy sedačky na rozkládací model
  • široký výběr potahů - a to jak látkových tak kožených

Podobné služby pro zákazníky jsou nedocenitelné ve chvíli, kdy vás osloví design sedací soupravy, ale potřebujete jinou barvu nebo dispozici. Určitě je dobré nebát se zeptat a nechat si od pracovníků vytvořit návrh přesně podle vašich představ.

Teď už ale k našim tipům. Velkou klasikou společnosti JECH je sedací souprava Era. V koženém provedení působí luxusně a zároveň vybízí k uvelebení se s dobrou knihou a čerstvou kávou.

rohová sedací souprava Era 

Dále bychom rádi zmínili sedací soupravu Tiffany. Ta je skvělá pro velké rodiny nebo domácnosti, které rádi a často hostí početné návštěvy. Jednoduché rozkládní využijete když u vás návštěva zůstane přes noc. 

rohová rozkládací sedací souprava Tiffany

A konečně nesmíme opomenout ani soupravu Betty. Tato sedačka se liší od předešlých dvou výraznými dřevenými prvky.

rohová sedací souprava Betty

Pokud si stále nevíte rady s výběrem vhodné sedací soupravy, zkuste si přečíst náš článek - 5 kroků k výběru nejlepší sedací soupravy pro váš domov.


Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.

Menu Zavřít