Přeskočit na obsah
Jak si sami sundáte textilní potah na sedací soupravě firmy JECH?

Jak si sami sundáte textilní potah na sedací soupravě firmy JECH?

Přinášíme vám videoprezentaci a fotky, jak na to.

Máme hodně dotazů na to, jak můžete svléknout potah z jednotlivých částí našich sedacích souprav, abyste ho mohli vyprat nebo nechat vyčistit. Rozhodli jsme se proto, že pro vás natočíme videoprezentaci, kde si ukážeme, jak odmontovat jednotlivé díly sedačky a potah svléknout.

DOPORUČENÍ - Pokud máte vodou čistitelnou úpravu látky, tak se snažte v prvé řadě vyčistit skvrnu savým hadříkem a vodou bez nutnosti svlékání potahu viz článek Porovnání textilních potahů.

Pokud se pustíte do sundávání potahů, doporučujeme si předem nafotit jednotlivé části ve složeném stavu, abyste při povlékání a vracení jednotlivých dílů sedačky na místo věděli, kde to bylo jak přichycené a natažené.

UPOZORNĚNÍ - Následné povlékání potahu po vyprání nebo vyčištění, může být u některých typů sedacích souprav více fyzicky náročnější a vyžaduje notnou dávku zručnosti. Proto před svlékáním potahů zvažte, zda se do toho dobrodružství chcete pouštět :-)

Pro video jsme si vybrali naši nejprodávanější sedací soupravu TIFFANY. U dalších sedacích souprav je postup velmi podobný. Důležité body vám ukážeme na fotkách v jednotlivých krocích níže.

(Video - sedací souprava TIFFANY) - doporučujeme si vypomoci při vytažení plastového vtahu ve videu kombinovanými kleštěmi

U dalších sedacích souprav si ukážeme jednotlivé kroky na fotografiích.

Sedací souprava PARIS

U sedací soupravy PARIS jsou snímatelné potahy na područkách, opěrácích a sedáku.

1. Potřebujete-li sundat potah z područky, tak ji vysuňte směrem nahoru viz návod k použití. Potah je připevněn na suchý zip viz obr. níže.

2. Potahy na opěrácích jsou na klasický zip a potah tak snadno sundáte.

 


3. Nejsložitější je svléknout potah ze sedáku. Rozložíme si rozklad do poloviny a rozepneme všechna úchytná oka na suchý zip.

4. Následně si kompletně rozložte rozklad, odeberte matraci a ochranou textílii. Postupně rozepněte další úchyty.

5. Pokud máte rozepnutá všechna oka na suchý zip, měl by sedák povolit a jít vytáhnout. Poté už jen potah rozepnete a svléknete.

Sedací soupravy LEVI a LIA

Potahy jsou snímatelné na područkách, opěrných polštářích a sedáku. Postup odmontování jednotlivých dílů a svlékání potahu je u obou sedaček totožný.

1. Potah na opěrných polštářích rozepnete a snadno svléknete.

2. Rozklad nadzvedneme a odneseme na místo, kde se nám bude potah lépe sundávat. Začneme potah svlékat od jednoho z rohů zadní části rozkladu, jako na obr. níže. Potah je přichycen na suchý zip.

 


3. Svléknutí potahu u pevných dílů bez rozkladu je časově a prakticky náročnější. Nejprve si odhákněte kovovou konstrukci od sedáku (viz obr. níže) a sedák si položte opatrně na záda.

4. Nyní odepněte netkanou textílii, která je přichycena suchým zipem.

5. Odšroubujte jeden šroub z boku viz obr. vlevo. Dále odšroubujte 8 šroubů označených na obrázku vpravo (dva šrouby jsou schované). Tímto oddělíme područku a zádový díl od sedáku a tím se dostaneme k potahu ze všech stran. Sundáme ho stejným způsobem, jako jsme zmiňovali u rozkladu.

 


6. Potah sedáku je připevněn na suchý zip.

7. Pro svléknutí potahu na područce, na straně u rozkladu, musíte odšroubovat 4 šrouby viz obr. a područku opatrně vyjmout. 

Sedací souprava GAME NEW

Potahy opěrných polštářů a sedáků jsou snímatelné rozepnutím klasického zipu.

 


Poznámka: S péřovou výplní se vám bude lépe manipulovat, než s PUR výplní.

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.

Menu Zavřít