Přeskočit na obsah
Co stojí za kvalitou, která není na první pohled vidět

Co stojí za kvalitou, která není na první pohled vidět

Cílem tohoto článku je, ukázat vám, na čem všem si při výrobě sedačky JECH dáváme záležet.

KOSTRA

Je to základní stavební konstrukce nás lidí i sedací soupravy. Je tedy potřeba, aby byla vyrobena z kvalitních materiálů a pevných spojů.

Kostra sedačky JECH je složena z jednotlivých dílů, které jsou na milimetry přesné díky CNC strojům. Dalo by se říct, že všechny díly jsou takové dílky lega, které přesně zapadající do sebe.

Důležitým faktorem je materiál

Na korpus používáme překližku, lamino s dekorem dřeva a aglomerovaný materiál.

Na nosné části (korpus, rám, sedáky) používáme masivní dřevo buk, smrk a překližku.

„Někdy se musím usmívat, když vidím sedačku, která má pátou nohu uprostřed, aby se nepropadla.“

Pavel Jech – ředitel firmy JECH 

Jednotlivé truhlářské spoje jsou tzv. trojité. Pevnost je zajištěna truhlářskými kolíky, lepením a sponkováním, popř. šroubováním. U spojů je důležitá maximální pevnost i estetika. V určitých případech vyvíjíme i svoje vlastní spoje.

   

Kostra z těchto materiálů je daleko těžší, pevnější a kvalitnější. Vy jakožto zákazník poznáte provedení, když si sedačku zkusíte na straně přizvednout a zjistíte, jak je těžká. Některé sedačky jsou lehké, tam se na všem velmi šetřilo.

ČALOUNĚNÍ

Když je kostra hotová, je potřeba ji obalit výplňovým materiálem a potáhnout textilní látkou nebo usní (kůží).

Jako výplň používáme polyuretanové (PUR) pěny, které se lepí přímo na kostru šetrným ekologickým lepidlem na vodní bázi (nezapáchá a neuvolňuje chemické látky do prostředí).

Na sedáky používáme kvalitní studenou HR pěnu s hmotností cca 45-50 kg/m3. Sedačky z řetězců mají pro představu hmotnost pěny v sedácích zpravidla v rozmezí 20-30 kg/m3 a tím se rychle prosedí.

Sedací soupravy Levi a Lia mají v rámci nového konceptu v sedáku pod pěnou navíc uložen tzv. sendvič taštičkových pružin, který má pružinky uložené samostatně v malých textilních taštičkách. Tyto matrace mají vysokou bodovou elasticitu, je to schopnost kopírovat nerovnosti lidského těla.

Na PUR pěny v závěru přijde položit ještě čalounické rouno, které vyrovnává případné nerovnosti mezi kostrou/pěnou a potahem.

Když je kostra obalena výplní, přijde na řadu potah (textilní nebo usňový), který nám sedačku oblékne.

O přesnost a preciznost se stará katr, což je CNC řezací automat, který nám s přesností na milimetry nařeže látku podle střihu v počítači. Naše švadlenky potom sešijí potah do finální podoby k očalounění.

PRAKTICKÉ FUNKCE

Na rozkládací díl používáme stejnou kvalitu a výšku pěny, jako na sedáky, a proto je ležení v celé ploše lůžka stejně kvalitní. Podívejte se, jaké nabízíme druhy rozkladů.

Snažíme se využít každé skuliny na sedačce a proměnit ji v úložné místo nebo jinou praktickou věc. U nás najdete i v rohových dílech úložný prostor, který přijde určitě vhod.

Další praktickou funkcí jsou snímatelné textilní potahy. Pokud se vám některý zašpiní, tak ho jednoduše rozepnete, svléknete a odnesete do čistírny. V naší nabídce naleznete také velký výběr pratelných látek, které si snadno vyperete v pohodlí domova. Více se dozvíte o textilních potazích zde.

Toto všechno by se neobešlo bez šikovných rukou našich zaměstnanců, kteří jsou mistři svého oboru a propůjčují každé sedací soupravě a nábytku punc originality.

Souhlas s cookies

Pro co nejlepší zážitek z používání našeho webu od Vás potřebujeme souhlas se zpracováním souborů cookies. Jsou to malé soubory, které se dočasně ukládají ve vašem prohlížeči. Děkujeme, že nám ho dáte a pomůžete nám tak web dále zlepšovat.

Menu Zavřít